MCP4641T-104E/ML
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MCP4641T-104E/ML
Digital Interface : Serial (2-Wire, I2C)
Operating Supply Current : 2.5 uA
Product Category : Digital Potentiometer ICs
Mounting Style : SMD/SMT
Taps per POT : 128
Resistance : 100 kOhms
Wiper Memory : Non Volatile
Package / Case : QFN EP-16
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Reel
Operating Supply Voltage : 2.5 V, 3.3 V, 5 V